Kuraatoriekskursioon näitusel „Randevuu. Kohtumispaik Tartu“

Kuraatoriekskursioon – „Randevuu. Kohtumispaik Tartu“Juba 27. juunil on Tartu linna päeva eelüritusena võimalik Tartu Linnamuuseumis osaleda kuraatoriekskursioonil romantilisel näitusel „Randevuu. Kohtumispaik Tartu”.
Koostöös Tartu Uue Teatriga 28. aprillil avatud näitus on linnamuusemi kingitus Eesti Vabariigile sajanda sünnipäeva puhul, soovitame väga soojalt!

Avatud on ka sajanditaguseid maitseid pakkuv kohvik, ekskursioon kestab tunnikese ja sissepääs on tasuta.

Näitus „Randevuu. Kohtumispaik Tartu” heidab pilgu noore vabariigi tärkamise ja arenemise aega, jutustades loo 1920. ja 1930. aastate ülikoolilinnast. Läbivaks teemaks on kohtumised, toonased kombed ja paigad, armastus ja õnn. Väljapanekus figureerivad Tartu kultuurielu mõjutanud isikud, näiteks Tuglased, Betti Alver ja Heiti Talvik, Karin Luts, Evald Rooma jt. Tegemist on lavastuslikku laadi näitusega, mille narratiivi aitab esile tuua kuuldemänguline komponent.

Näitust kureerivad Silver Kaldma, Kristi Musteikis ja Silja Paris linnamuuseumist. Näituse on lavastanud ja kujundanud teatrikunstnik Kristiina Põllu ja teatri loominguline juht Ivar Põllu, graafilise kujunduse autorid on Ivar Põllu ja kunstnik Henry Griin.