Tartu linna päeva galakontsert

Tartu linna päeva galakontsertKohtumise kuupäev: reede 29. juuni 2018
Kohtumispaik: Tartu raekoja plats
Kohtumise kellaaeg: 21.00
Kohtumise põhjus: Tartu linna päev

Tartu linna päeva, st ooperi ja klassikalise muusikaga lähemalt suhtlema julgustava päeva kulminatsiooniks on juba kaks suve olnud galakontsert Tartu raekoja platsil.

Täpselt nii on ka saabuval 29. juunil. Kaunite tuttavate meloodiate mõõtmatu jõud, lummavad hääled ja nende omanikud ehk pisut ülemeelikud ooperisolistid, ootusärevuses orkestrandid ning vaatemängulised esitused – ooper saabub taas südalinna kell 21.00.

Laval: sopranid Maria Listra ja Pirjo Jonas (Teater Vanemuine), metsosopran Tuuri Dede, tenorid Rasmus Kull (Teater Vanemuine) ja Reigo Tamm (RO Estonia) ning baritonid Tamar Nugis ja Simo Breede (Teater Vanemuine)

Galakontserdi konferansjee on näitleja Raivo E. Tamm.
Kavas: Bizet, Donizetti, Rossini, Verdi, Hoffenbach, Puccini, Delibes ja Valgre

Kontserdil on kaastegev Tartu Ülikooli sümfooniaorkester ja dirigent Taavi Kull. Nii orkestri kui Taavi kohta saab lähemalt lugeda siin.

Tartu raekoja platsile sobivad ooper ja sümfooniaorkester kuidagi eriti hästi. Selle tõttu seal linna päeval taas kohtumegi. Gala õnnestumisse panustavad veel: erikülaline suvi, Tartu raekoja plats ja sealsed pellargoonid jm sellised tegelased, päikeseloojang, raekoja platsi suvekohvikud jpt.

Tartu linna päeva galakontserdi helirežissöör on Tanel Klesment.

Täname:
Tõnu Karpov, Teater Vanemuine, Toomas Peterson, Kertu Tombak ja Ragne Saul, Vanemuise kontserdimaja, Kulvo Tamra ja Tuuli Seim, Tartu Ülikooli sümfooniaorkestri intendant Lauri Sõõro, Katrin Vask, Tartu linnavalitsuse IT-teenistus, Rain Nõmmsalu ja Olari Oidjärv, linnasekretär Jüri Mölder, G4S Eesti AS, Argo Raag ja Pilvi Rahnu, A & R Lavad OÜ, Tallinna TV ja Showtech OÜ meeskonnad.

Kontsert on tasuta, seda esitleb Tartu linna päeva hea koostööpartner ja toetaja Tartu Kaubamaja. Aitäh.